Header Image

Laureaci Mlecznej Gali edycja 2014

Stada liczące przeciętnie do 20 sztuk krów mlecznych

  1. Maciej Baurycza, Cieszymowo, woj. pomorskie
  2. Urszula Majewska, Kołoząb , woj. pomorskie
  3. Eugeniusz Majewski, Kołoząb, woj. pomorskie
  4. Zenon Zubek, Kępniewo, woj. warmińsko-mazurskie
  5. Zenon Pietrzak, Łubowo, woj. wielkopolskie


Stada liczące przeciętnie do 20,1 do 50 sztuk krów mlecznych

  1. Marcin Gromada, Ludzisko, woj. kujawsko-pomorskie
  2. Elżbieta Mazurek, Ostrobudki, woj. wielkopolskie
  3. Adam Stępniakowski, Kępniewo, woj. warmińsko-mazurskie
  4. Elżbieta Kandulska, Borzysław, woj. wielkopolskie
  5. Bazylia i Eugeniusz Nowak, Dębowo, woj. kujawsko-pomorskie

Stada liczące przeciętnie do 50,1 do 150 sztuk krów mlecznych

  1. Robert Neneman, Wełnica, woj. wielkopolskie
  2. Małgorzata Dusznik, Wierzba, woj. lubelskie
  3. Stanisław Kula, Nowe Mosty, kujawsko-pomorskie
  4. Stadnina Koni Nowe Jankowice, Gospodarstwo Szarnoś, woj. kujawsko-pomorskie
  5. Stadnina Koni Dobrzyniewo, Gospodarstwo Dobrzyniewo, woj. wielkopolskie


Stada liczące przeciętnie do 150,1 do 300 sztuk krów mlecznych

  1. Stadnina Koni Nowe Jankowice, Gospodarstwo Nowe Jankowice, woj. kujawsko-pomorskie
  2. Działpol Sp. z o.o., Działyń, woj. wielkopolskie
  3. Anna i Andrzej Jaworowicz, Godziątków, woj. wielkopolskie
  4. Stadnina Koni Golejewko, Chojno, woj. wielkopolskie
  5. PP-H Agropol Sp. z o.o., Sokołowo, woj. wielkopolskie


Stada liczące przeciętnie do 300,1 do 500 sztuk krów mlecznych

  1. Hodowla Zwierząt Zarodowych Żołędnica, Zakrzewo, woj. wielkopolskie
  2. Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny Sp. z o.o., Osięciny, woj. kujawsko-pomorskie
  3. Gospodarstwo Rolne Komorowo, Sobiesierzno, woj. kujawsko-pomorskie
  4. Janusz Przydrożny, Zamysłów, woj. lubuskie
  5. Stadnina Koni Nowe Jankowice, Gospodarstwo Lisnowo, woj. kujawsko-pomorskie

Stada liczące przeciętnie do 500,1 do 1 000 sztuk krów mlecznych

  1. Ośrodek Hodowli Zarodowej Lubiana Sp. z o.o., Nadarzyn, woj. zachodniopomorskie
  2. Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Bądecz, Czajcze- ferma, woj. wielkopolskie
  3. Agromarina Sp. z o.o., Kulczyn Kolonia, woj. lubelskie
  4. Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o., Krotoszyn, woj. opolskie
  5. Adam Pietruszyński, Straduny, woj. warmińsko-mazurskie


Stada liczące przeciętnie powyżej 1 000 sztuk krów mlecznych

  1. KR Szestno, Lembruk, woj. warmińsko-mazurskie
  2. Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o., Pilszcz, woj. opolskie
  3. Paul-Pon Polska Sp. z o.o., Topola, woj. wielkopolskie
  4. Spółka Rolna Kalska Sp. z o.o., Kalsk, woj. lubuskie


Stada rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej odmiany czerwono-białej

  1. Ośrodek Hodowli Zarodowej Głogówek Sp. z o.o., Zakład Wróblin, woj. opolskie
  2. Marcin Chrząszcz, Mionów, woj. opolskie
  3. Ośrodek Hodowli Zarodowej Głogówek Sp. z o.o., Zakład Zawada, woj. opolskie


Stada rasy simentalskiej

  1. Andrzej Puchalski, Nagórki, woj. kujawsko-pomorskie
  2. Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o., Pępowo, woj. wielkopolskie
  3. Józef Międlarz, Hostynne, woj. lubelskie


Stada rasy polskiej czerwonej

  1. Hubert Borowski, Oblęgorek, woj. świętokrzyskie
  2. Wojciech Gubała, Maruszyna, woj. małopolskie
  3. Krzysztof Bartoszek ,Maruszyna, woj. małopolskie


Stada rasy jersey

  1. Stadnina Koni Michałów Sp. z o.o., Michałów, woj. świętokrzyskie
  2. Stadnina Koni Iwno Sp. z o.o., Wiktorowo, wielkopolskie
  3. Tadeusz Bonisławski, Chełchy Chabdzyno, woj. mazowieckie


Stada rasy montbeliarde

  1. Montagro Sp. z o.o., Wierzbica, woj. lubelskie
  2. Wiesław Wanat, Kralikiejmy, woj. warmińsko-mazurskie
  3. Karol Zabierek, Cienin Zaborny, woj. wielkopolskie


Stada ras zachowawczych

Rasa białogrzbieta

  1. Wojciech Makarewicz, Terebela, woj. lubelskie


Rasa polska czerwono-biała

  1. Dorota Szumańska, Nowe Rybie, woj. małopolskie


Rasa polska czarno-biała

  1. Piotr Nowak, Łapsze Niżne, woj. małopolskie

[/vc_toggle]