Header Image

GR TADEUSZ LISIECKI

CZECHNÓW (BOJANOWO), WIELKOPOLSKIE

Główne czynniki mające wpływ na osiągnięty w 2016 roku sukces stada
Gospodarstwo Państwa Lisieckich nie przestaje inwestować w najnowszą wiedzę, technologię oraz sprzęt, podążając tym samym za rozwijającą się gospodarką rynkową, a także podnosząc komfort i warunki pracy zarówno w produkcji roślinnej jak i zwierzęcej. Już dziś podejmowane są decyzje,
które pozwalają z optymizmem i nadzieją na rozwój spoglądać w przyszłość, czego dowodem są osiągane wyniki. Inwestycje poczynione w kierunku poprawy dobrostanu zwierząt, wdrażanie nowych technologii, dobrej jakości pasze, oraz bardzo duży nacisk na odpowiednio prowadzony rozród – to efekt pracy całego zespołu zajmującego się zarówno produkcją zwierzęcą jak i roślinną. To także zasługa osób wspomagających codzienną pracę w gospodarstwie szeroko pojętym doradztwem.

Źródła powodzenia gospodarstwa – recepta na sukces
Wysokie wyniki produkcji mlecznej osiągnięte zostały poprzez inwestycje poprawiające dobrostan zwierząt, wydajność produkcji, higienę i jakość pozyskiwanego mleka. Bardzo dużo uwagi i pracy hodowlanej Pan Lisiecki poświęca na odchów jałówek. W 2008 roku powstała ferma Czechnów z nowoczesnymi systemami udojowymi – halą udojową typu karuzela, nowoczesnym systemem zadawania pasz oraz całą infrastrukturą, która przedstawia się imponująco.

Obecnie zarządzaniem hodowlą i całą produkcją zwierzęcą w gospodarstwie zajmuje się córka Małgorzata, która z wykształcenia jest zootechnikiem, a hodowla krów mlecznych jest jej pasją.

Duże znaczenie ma również ocena wartości użytkowej, która dla tego gospodarstwa jest bardzo istotnym narzędziem pomagającym podejmować decyzje związane z żywieniem zwierząt, czy higieną doju oraz weryfikować trafność dokonywanych wyborów w hodowli i produkcyjności. Dane z oceny, przekazywane w formie elektronicznej przyspieszyły pracę i usprawniły właściwe podejście do stada. Możliwość reagowania na ewentualne zmiany w wynikach produkcji stała się znacznie sprawniejsza.

Plany na 2017 rok i zamierzenia na przyszłość
Spoglądając w przyszłość, gospodarstwo liczy na nowe narzędzia PFHBiPM, które umożliwią tworzenia własnych raportów i analizę jeszcze większej ilości informacji.