Header Image

TERESA I IRENEUSZ LEJKOWSCY

PROKOWO, POMORSKIE

Państwo Teresa i Ireneusz Lejkowscy to bardzo pracowici i ambitni hodowcy, a także przyjaźni i pozytywnie nastawieni ludzie. Pan Ireneusz chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi hodowcami. Wspiera ich merytorycznie, ale również pomaga w wypełnianiu wniosków o przyznanie płatności obszarowych lub na zakup sprzętu i modernizację gospodarstw. Jest laureatem wielu olimpiad wiedzy rolniczej.

Ocenę wartości użytkowej swoich zwierząt Hodowca prowadzi od 2008 roku. Wydajność jego stada wynosiła wówczas 6 957 kg mleka od krowy. Dokładnie rok później (2009) wzrosła do poziomu 8 787kg mleka. Teraz, widząc dowody swojego powodzenia oraz możliwości jakie daje ocena, Pan Lejkowski często zastanawia się dlaczego tak długo zwlekał z korzystaniem z tej usługi, a nawet twardo trwał w przeświadczeniu, że jest mu ona zupełnie niepotrzebna.

Hodowca zawsze wyznacza sobie jasne i precyzyjne cele, które od lat wytrwale realizuje. Sumienną i przemyślaną pracą hodowlaną doprowadził swoje stado do wysokiego poziomu produkcyjnego. Jego osiągnięcia nagrodzono w 2011 roku, kiedy to otrzymał swój pierwszy puchar za najlepszą wydajność w powiecie kartuskim. Od tamtego czasu Hodowca nagrody odbiera regularnie – rok w rok. W chwili obecnej wyniki mleczności stada Państwa Lejkowskich klasyfikują hodowców na drugim miejscu w województwie pomorskim.